ארגון הבוגרים:

גם אחרי סיום המכינה- החניכים שלנו לא לבד!

ארגון הבוגרים בכמה מישורים: 

  • בוגרי המכינה שטרם התגייסו- חניכים שסיימו את המכינה וטרם קיבלו שיבוץ, ילווו בכל הקשור לגיוס בין אם בטיפול בחיילים בודדים, קבלת יום סיירות\גיבושים [אך ורק לחניכים המתאימים לכך בכלל ההיבטים] ובכל השיח הקשור לצה"ל או בשירות האזרחי. חניכים שסיימו את המכינה ואין להם לאן לחזור- יוכלו להישאר במצפה רמון, ילווו ברכזת הבוגרים ובכך- יימצאו עבודה וינצלו את הזמן עד הגיוס.

  • בוגרי המכינה הנמצאים בשירותם הצבאי\ לאומי- המעבר מהאזרחות לצבא אינו פשוט לאף חייל!                           הדרישה להיות במשמעת גבוהה, ללבוש מדים, להגיע למקום חדש כשאתה לא מכיר אף אחד- לא פשוטה לאף אחד. על כן, רכזת הבוגרים שלנו תהיה שם לכל דבר! מהגעה לטקסים והשבעות, קשר עם משקי"ת הת"ש ועם המפקדים, ביקורים בבסיסים, ואף דאגה לכל מה שחסר! כמובן שחיילים בודדים יטופלו במענה למגורים ותנאי השירות המגיעים להם. 

  • כנס בוגרים- פעם במחזור כלל הבוגרים מגיעים ליממה או לסופ"ש יחד עם חניכי המכינה הנוכחי ומכירים אחד את השני ומכך חניכי המכינה פוגשים "אחים בוגרים" כמוהם לעתיד ושואבים דמויות להערצה..

  • מפגש מחזורי- פעם בשנה כל מחזור נפגש לכמה שעות יחד, להיפגש, להתעדכן אחד מהשני, ובעיקר לזכור מאין באו ושידעו שיש להם תמיד לאן לחזור. 

  • בוגרי המכינה אשר השתחררו מצה"ל\ מהשירות האזרחי-                                                                                  

בוגרי המכינה, לקראת תום שירותם הצבאי ניצבים בפני אתגרים של קבלת החלטות לגבי עתידם. הרקע ממנו מגיעים הבוגרים, אקלים הבית והשכונה אליו הם חוזרים, המצב הכלכלי והרקע של כל אחד ואחד מבחינת ההשכלה שרכש בעברו, גורמים להם להגיע לשלב קבלת ההחלטות עם לחצים, מחויבויות , ובתחושה שלא כל הדרכים אכן פתוחות בפניהם.

לכל בוגר ניתנת האפשרות להגיע לתכנית בוגרים!

תכנית הבוגרים הנה 3-5 חודשים, תתקיים במצפה רמון ['חוזרים הביתה'], הבוגרים יעבדו בעבודה מועדפת, ישכרו דירות שעליהם ישלמו סכום סמלי בלבד כל חודש ובשעות אחרי הצהרים יעברו הבוגרים מספר סדנאות:

אימון אישי: ליווי של קאוצ'ר שייפגש עם הקבוצה מדי שבוע ויעבור אתם תהליך של העצמה אישית והצבת מטרות להמשך, ע"י מתן כלים ודרכי חשיבה מעולם האימון.

התנהלות כלכלית-התנהלות שוטפת תקינה, איך חוסכים? איך לפתוח עסק? משכנתא, פנסיה והשקעות, ביורוקרטיה.

תעסוקה- איך ניגשים לראיון עבודה? מבחן נטיות, כתיבת קורות חיים, שוק העבודה בארץ ובעולם.

חינוך- שיעורי משפחה וזוגיות.

ציונות ויהדות- הבוגרים יצאו למסע ישראלי ויעסקו בשאלות -אני מול עצמי, אני מול ארץ ישראל, אני מול עם ישראל.

בנוסף, יתקיימו תוכניות לימוד בהתאמה אישית- שיעורים פרטיים במקצועות הבסיס (אנגלית ומתמטיקה) על פי הצורך-הכנה לפסיכומטרי/ הכנה להשלמת בגרויות/ הכנה להשלמת 12 שנו"ל.

כל בוגר יהיה זכאי ללימודי רישיון נהיגה במהלך שלושת החודשים בתכנית.

מטרת העל של התכנית במכינה היא צמצום פערים בחברה הישראלית, מאחר ומטרת העל של המכינה היא צמצום פערים בחברה הישראלית, אין לנו אלא לוודא שלאחר שהצלחנו לגייס את הנערים לשירות משמעותי בצה"ל ואף דאגנו וליווינו אותם כמה שיכולנו במהלך הצבא-  שאכן יצאו לעולם מוכנים, בשלים ועם כלים ראויים מעמדה שוויונית ואף מובילה , ממש כמו כולם ואף יותר.

יעדי תכנית הבוגרים:

1.רכישת כלים לעתיד בהיבט התעסוקה, ההשכלה והכלכלה.

2.יציאה מדפוס החשיבה ההישרדותי של עול הפרנסה לחיים בעלי משמעות ומימוש עצמי.

3.חיזוק הציונות והיהדות והקשר לעם ישראל ולארץ ישראל.

4.קבלה של מלגת לימודים ומנטור בהתאם ליכולות לכישורים ולשאיפות האישיות של כל אחד ואחד.

 

 

ארגון הבוגרים מונה כיום כמעל ל 100 בוגרים ! 

כ- 92% מהבוגרים התגייסו לשירות קרבי!

כחניך אחד מכל מחזור בממוצע מגיע לשירות לאומי משמעותי!

כיום יש לנו כ- 3 קצינים בצה"ל !

"עם בונה צבא בונה עם"

הידעת?